Klub ljubitelja poezije Gimnazije „Slobodan Škerović” je 18. maja organizovao Veče rock poezije na kojem su učenici ove škole recitovali stihove poznatih svjetskih rock muzičara.

Na početku ovog kulturnog događaja prisutnima se obratila profesorica Gordana Vučinić, koordinatorka Kluba, i govorila ukratko o istorijatu rock muzike, kulturnim vrijednostima ovog muzičkog pravca, buntovništvu ovih stvaralaca i književnoumjetničkoj vrijednosti njegovih tekstova. Stihove su kazivali učenici Gimnazije „Slobodan Škerović”: Petar Vlahović, Bobana Otašević, Radivoje Durutović, Lana Jovanović, Milica Đoković, Lejla Agović, Staša Bjelanović, Mina Tomašević i Sejdo Kočan. Osim recitatora, veče su naročito uljepšale vokalne solistkinje Nikolina Radusinović i Jana Božović, maturantkinje naše škole, koje su otpjevale poznate rock hitove Janis Joplin, Emy Winehouse, Joan Jett i grupe „Cranberries”. Tehničku podršku realizaciji ove aktivnosti pružili su učenici Nikola Đuranović (zvuk) i Ilija Ivanov (plakat i afiša).