Пливачка секција је у уторак, 30. маја, традиционално угостила ученике и професоре из СМШ „Данило Киш” из Будве.

Том приликом гости су срдачно дочекани у нашој школи, а имали су могућност и да виде свечану салу, школску библиотеку и фискултурну салу. Након обиласка школе услиједило је такмичење на градском базену Спортског центра „Морача”. Надметање је одржано у мушкој и женској конкуренцији у тркама на 25 и 50 м. У мушкој конкуренцији ученик Марко Шуковић из одјељења I-Е1  освојио је друго мјесто, док је у женској конкуренцији Кристина Пуповић из одјељења I-Н освојила, такође, друго мјесто.

Пред почетак такмичења ученици и професори су носили мајице са поруком „Стоп насиљу ‒ бирам спорт”, те на тај начин промовисали спорт и пливање као један од видова сузбијања насиља. Такмичење су организовали професори физичког васпитања Марко Рајковић и Александар Гошовић.