Професорица Марија Ковачевић одржала је у сриједу, 7. јуна, угледни час из предмета медијска писменост у изборној групи 206.

Након што су се на претходним часовима упознали са основним елементима и врстама медијског интервјуа и добили јасна упутства како наступати пред камером, подијељени у групе, ученици су имали задатак да интервјуишу своје одјељењске старјешине и случајне пролазнике у главном граду о положају младих у Црној Гори. Поред ове технике опробали су се и у улози уредника дневних новина, па су, користећи исјечке и фотографије из штампе, уређивали насловну страну новина као и остале странице на којима су били њихови ауторски текстови. На овај начин ученици ће научити како да уређују новине, креирају листу питања, користе вербалну и паравербалну комуникацију, формулишу и преносе поруке, те како да монтирају ТВ прилоге. Овим активностима смо хтјели да покажемо да интервјуи не долазе сами од себе, већ да на њима треба радити.

Часу је присуствовала психологица Марија Гошовић.