U utorak, 27. decembra, profesorica Maja Sekulović održala je ogledni čas iz književnosti u trećem razredu filološke gimnazije.

Tema časa bila je Čehovljeva drama „Ujka Vanja”. Čas je osmišljen na principu dramskog izvođenja ključnih scena iz teksta, koje su nakon toga interpretirane s učenicima. Kroz ovakvu organizaciju časa obnavlja se gradivo i vrši svojevrsna priprema za pismeni zadatak ili test. Učenici su diskutovali o: impresionističkoj drami, motivu promašenosti, psihologiji likova, specifičnom slikanju problema ruske inteligencije zarobljene u provinciji, koju odlikuje odsustvo cilja i besmisao.

U izvedbi su učestvovali: Teodora-Bojana Jovanović (Vojnicki), Andrea Pajovć (Jelena Andrejevna), Anika Vujović (Sonja), Jovan Mugoša (Serebrjakov), Helena Stanković (Marina), Hristina Živković (Astrov), Helena Mrkić (Marija Vasiljevna), Marija Vujović (Telegin), Ksenija Babović (narator). Za idejno rješenje i dizajn brošure zaslužne su Maja Sekulović i Tamara Andrić. Času su prisustvovale pedagogica Gordana Arsović, pomoćnica direktorice Ana Aranitović i bibliotekarka Sanja Marjanović.