Nakon obuka za nastavnike osnovnih škola uključenih u projekat „Upoznajmo i prepoznajmo e-nasilje“, održana je i dvodnevna obuka za učenike uključenih škola.

U ime Volonterskog kluba Gimnazije „Slobodan Škerović“, u saradnji s NVO Djeca Crne Gore, održana je obuka „Uloga učenika u prevenciji i borbi protiv nasilja i govora mržnje na internetu“. Obuka je održana u Omladinskom klubu Gimnazije „Slobodan Škerović“, u četvrtak i petak, 23/24. maja, a pohađalo je 24 učenika iz šest osnovnih škola iz Podgorice (OŠ „Marko Miljanov", OŠ „Vladimir Nazor“, OŠ „Radojica Perović“), Danilovgrada (OŠ „Vuko Jovović“), Tuzi (OŠ „29. novembar“) i Cetinja (OŠ „Njegoš“).
U narednom period, obučeni nastavnici i učenici realizovaće različite aktivnosti u školama kako bi se što veći broj učenika upoznao s problematikom nasilja na internetu.