Prethodnog vikenda, 16−17. novembra, učenici Gimnazije, članovi Volonterskog kluba, zajedno s učenicima Medrese „Mehmet Fatih“, OŠ „Vlado Milić“ i OŠ „Branko Božović“, učestvovali su u radu seminara „Obrazovanjem protiv predrasuda“.

Seminar je održan u Medresi „Mehmet Fatih“ u Milješu. Obuku za srednjoškolce vodila je pedagogica Vanja Rakočević, dok je pedagogica OŠ „Vuk Karadžić“ Katarina Vučinić-Marković vodila obuku za učenike osnovnih škola.

Obuka je organizovana u okviru projekta „Pokreni promjenu“, koji koordinira NVU Djeca Grne Gore, a cilj projekta je promovisanje multikulturalnog društva. U narednom periodu obučeni nastavnici i učenici pomenutih škola zajedno će raditi na podizanju svijesti o važnosti njegovanja kulturnih, vjerskih i nacionalnih različitosti među djecom i mladima u Crnoj Gori. Jedna od aktivnosti biće i posjeta vjerskim institucijama, kako bi djeca i mladi bolje razumjeli i prihvatili kulturološke razlike.