Povodom našeg zahtjeva Zavodu za školstvo, a radi unapređenja kvaliteta nastave u dvojezičnom odjeljenju opšte gimnazije, ove godine održana je obuka CLIL (Content and Language Integrated Learning). Time je nastavljena praksa odlične saradnje naše dvije institucije.

U prostorijama Zavoda za školstvo, dvodnevom usavršavanju za rad u dvojezičnoj nastavi prisustvovalo je dvanaest predstavnika naše škole. Obuku na engleskom jeziku vodila je dr Letizia Cinganotto, profesorica na Univerzitetu za strance u Peruđi. Kroz interaktivne i dinamične aktivnosti, polaznici su imali priliku da nauče više o CLIL pristupu, organizaciji nastave na stranom jeziku i korišćenju vještačke inteligencije za rad u nastavi. Našim profesorima ova obuka je bila od velike koristi, te smo sigurni da će novostečena znanja implementirati u svoj  budući rad.