OBILJEŽENA NEDJELJA ITALIJANSKE KUHINJE U SVIJETU

Povodom sedmog izdanja Nedjelje italijanske kuhinje u svijetu, imali smo zadovoljstvo da u petak, 18. novembra, ugostimo profesoricu Mariju Terezu Albano koja je našim učenicima održala zanimljiv čas na italijanskom jeziku o porijeklu naziva nekih od najpoznatijih jela italijanske kuhinje.

Učenici su mogli da čuju zanimljive anegdote o nastanku pašte norma, istoriji karpača, pice i panetona, ali i neobične priče koje svjedoče o nastanku naziva brojnih jela sa balkanskih prostora. Imali smo priliku i da uživamo u tradicionalnom rimskom specijalitetu zvanom „pasta alla gricia”, koji je profesorica Albano pripremila uz asistenciju naših gimnazijalaca. Zahvaljujemo Teresa Albano i Ambasciata d'Italia a Podgorica.