Copyright 2022 - Custom text here

OBILJEŽENA NEDJELJA ITALIJANSKE KUHINJE U SVIJETU

Povodom sedmog izdanja Nedjelje italijanske kuhinje u svijetu, imali smo zadovoljstvo da u petak, 18. novembra, ugostimo profesoricu Mariju Terezu Albano koja je našim učenicima održala zanimljiv čas na italijanskom jeziku o porijeklu naziva nekih od najpoznatijih jela italijanske kuhinje.

Učenici su mogli da čuju zanimljive anegdote o nastanku pašte norma, istoriji karpača, pice i panetona, ali i neobične priče koje svjedoče o nastanku naziva brojnih jela sa balkanskih prostora. Imali smo priliku i da uživamo u tradicionalnom rimskom specijalitetu zvanom „pasta alla gricia”, koji je profesorica Albano pripremila uz asistenciju naših gimnazijalaca. Zahvaljujemo Teresa Albano i Ambasciata d'Italia a Podgorica.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

[email protected];

[email protected];