Na takmičenju „Potraga za ljudskim pravima“, koje je održano 7. decembra u Podorici, učestvovala su dva tima iz naše škole i postigila veliki uspjeh.

Jedan tim, u sastavu: mentorka Milosava Mrdak-Mitrović, učenici Vasilije Rakočević, Vasilije Radusinović i Ivona Popović, bio je najbrži u rješavanju postavljenog zadatka i osvojio studijsko putovanje u Berlin. Drugi tim, u sastavu: mentorka Vanja Mikulić-Rakočević, učenici Jana Mitrović, Cano Krpuljević i Manja Simonović, osvojio je drugo mjesto u aktivizmu i treće mjesto za grupnu saradnju. Na takmičenju je učestvovalo 26 timova iz 15 crnogorskih gradova.

S obzirom na to da je pravo na zdravu životnu sredinu jedno od osnovnih ljudskih prava (spada u tzv. prava treće generacije), tim koji je vodila pedagogica Vanja Mikulić-Rakočević na takmičenje je išao biciklima i tako svima pokazao kako treba biti odgovoran i štititi životnu sredinu.

Međunarodni dan ljudskih prava – „Potraga za ljudskim pravima“