U ponedjeljak, 12. novembra, naši učenici imali su mogućnost da u holu škole razgovaraju s predstavnicama Savjetodavnog centra mreže EducationUSA o mogućnostima upisa studija u SAD-u i programu Competitive College Club.

Savjetnica ovog programa, Anica Vujnović, kao i Kjara Hajden, Fulbrajt stipendistkinja koja učestvuje u realizaciji nastave u dvojezičnim odjeljenjima, predstavile su program koji nudi besplatnu kontinuiranu podršku učenicima mlađih razreda kako bi potpuno spremni aplicirali za prestižne univerzitete u SAD-u.

Aktivnost je organizovana povodom Međunarodne nedjelje obrazovanja, manifestaciji koja se obilježava širom svijeta s ciljem da se podigne svijest o značaju učeničkih i studentskih razmjena, kao i o prednostima internacionalizacije obrazovanja.