Занимљива предавања ученика у уторак, 30. маја, у оквиру Дана математике, наставио је гимназијалац Огњен Јовановић (I-М) презентацијом „Математика свуда око нас” у школској библиотеци.

Кроз принципе комбинаторике, парности и логике, присутни професори и ученици могли су да рјешавају проблеме које је Јовановић презентовао. Он је кроз одабране задатке успио да покаже колико је математика битна и колико се заправо може примјењивати у свакодневном животу.

На самом крају присутнима је објаснио шта је то парадокс и да за нека питања просто нема одговора. Ипак, публика је успјела да изведe добре закључке. Један од закључака, али и главни циљ, био је: „Ако си свјестан да је математика свуда око тебе и ако је знаш примјењивати, сваки проблем се може ријешити”.