U okviru Dana matematike održana je prezentacija „Matematika iz mog ugla“ čiji je autor Jana Radunović, učenica 1i odjeljenja. Na osnovu sopstvenog istraživanja, a uz korisne sugestije profesorice mentorke Mirjane Pješćić, Jana je pokušala da predstavi matematiku kao interesantnu nauku koja je svuda oko nas i koja nas, viđena iz učeničkog ugla, može zainteresovati i podstaći na razmišljanje. Magije brojeva koje je učenica prikazala, zlatni presjek u fantastičnim prikazima prirode, umjetnosti, arhitekture, muzike i života uopšte i neiscrpnu temu beskonačosti kroz Mebijusovu traku i Ešerova kreativna djela, Jana je predstavila kao interesantnu sinergiju matematike i svakodnevnog života i prikazala matematiku iz jednog nesvakidašnjeg ugla s porukom da je ova nauka ne samo zanimljiva i intrigantna, već da može biti i kreativna umjetnička i životna inspiracija.