Gimnazijalci Andreja Stefanović (IIb), Anja Knežević (IIe), Mina Kuzmanović (IIg), Anastasija Rutešić (IIh), Anja Lučić (IIi) i Andrej Dlabač (IIm), nekada i sami učenici OŠ „Štampar Makarije”, kroz radionicu „Od prave linije do umjetnosti”, održanu 20. 11. 2019. god., obučavali su učenike VII, VIII i IX razreda kako da matematičkim linijama i tablicom množenja dođu do umjetnosti, a najsmjeliji  su se, uz instrukcije Natalije Vujošević (IVb), oprobali u crtanju mandala.

U okviru projekta „Moje vrijednosti i vrline”, radionicu su organizovale profesorice matematike Mirjana Pješčić iz Gimnazije „Slobodan Škerović” i Irena Pavićević iz OŠ „Štampar Makarije”. Radionici su prisustvovale i direktorica škole „Štampar Makarije”  Nataša Vlahović, psihologica Dušica Dubljević i profesorice matematike Marija Gojnić, Mirjana Šaranović, Stanislavka Aprcović i Dejana Drakić.

Očekujemo i izložbu  kreativnih radova vrijednih učenika.