У оквиру обновљене сарадње Приридно-математичког факултета УЦГ и наше школе, 20. марта одржано је прво предавање професора емеритуса Жарка Павићевића „Математичка логика у пракси”. Ово је прво у низу најављених предавања на којима ће наши ученици имати изузетну прилику да прошире своја знања. Предавању су присуствовали бројни ученици,  професори, директорица Биљана Вучуровић, помоћница Јелена Дакић и психологица Тамара Тањевић.

Професор емеритус Павићевић, као бивши ученик наше школе, изразио је велико задовољство што с младим генерацијама може подијелити нека ранија искуства, али и знања. Уводна тема била је важност језика, комуникације и споразумијевања, како у свакодневном животу тако и у математици. Логика је дио математике који лежи у основи сваке математичке теорије, па је зато и тема првог уводног предавања. У току излагања, проф. Павићевић је с ученицима дискутовао о занимљивим питањима и задацима. Присутни су показала интересовање и својим одговорима активно учуствовала у овом предавању.