🏥 Неуролози Института за болести дјеце (ИБД) Клиничког центра Црне Горе (КЦЦГ) одржали су скуп под називом „Љубичасти дан“ поводом Свјетског дана особа с епилепсијом, који се у свијету обиљежава 26. марта.

👩🏼‍⚕️👨🏽‍⚕️ Овај значајан догађај окупио је стручњаке из ове области из Црне Горе и окружења, медицинске раднике, родитеље и пацијенте, као и ученике наше школе, уједињене око истог циља − подизања свијести о епилепсији и њеном утицају на свакодневни живот.

🔎 Кроз мултидисциплинаран приступ и низ презентација ученици су имали прилику да стекну слику о овом хроничном обољењу, како из угла неуролога, тако и из угла дјечјег психијатра, па и самог пацијента. Крај догађаја обиљежен је симболичним пуштањем љубичастих балона у ваздух.

Захвални на гостопримству, наши ђаци ишчекују нову сарадњу.