LABORATORIJA NARATIVNIH EKSPERIMENATA
(Kako napisati kratku priču?)

Danas je održan prvi sastanak sekcije Kreativno pisanje kojom koordiniraju profesori književnosti Maja Sekulović i Radoman Čečović.

Sekcija će funkcionisati po modelu kreativne radionice na dva nivoa – teorijskom i praktičnom. Cilj radionica jeste da se učenici upoznaju s „anatomijom žanra kratke priče“. U teorijskom dijelu učenici će se upoznati sa: fenomenom kratke priče, kao i reprezentativnim primjerima, načinima kreiranja priče, likova, vremena, prostora, radnje, ograničenjima žanra. U praktičnom dijelu učenici će samostalno stvarati narativne tekstove. Koordinatori sekcije će pratiti, korigovati, usmjeravati i komentarisati tekstove, a kao konačan ishod očekuje se objavljivanje i štampanje zbornika kratkih priča.