Učenici II-i održali su kreativni čas kod profesora crnogorskog - srpskog, bosanskog, hrvatskog jezika i književnosti Marka Spaića. Tema je bila Šekspirova tragedija "Romeo i Julija". Na početku časa, učenici su govorili o stvaralaštvu V. Šekspira, o pojmu tragedije i konkretno o tragediji "Romeo i Julija". Nakon prezentacije, učenici su pod maskama horski izveli prolog. Učenica Maša Lončar i učenik Radojica Aprcović odglumili su drugu scenu drugog čina tragedije. Bahovu kompoziciju za klavir izvela je učenica Danica Pupovac, doprinoseći poetskoj atmosferi časa. Na kraju, učenici su govorili najljepše citate iz djela. Času je prisustvovala direkorica Zoja Bojanić-Lalović, pomoćnica diretorice Biljana Đurišić i psihologica Marija Gošović.