Školsku 2021/2022. godinu obilježili su specifični uslovi rada.

Naime, u septembru, kada smo počeli sa nastavom, pandemija virusa korona i dalje je trajala. Izvođenje nastave bilo je otežano. Profesori fizičke kulture zajedno sa svojim đacima bili su usmjereni na to da koriste što više prostor oko škole, terene, Goricu... Ipak, u tako otežanim uslovima, nastava je izvođena u punom kapacitetu.                                                            Što se tiče takmičenja, Aktiv fizičkog vaspitanja vodio je učenike na Opštinsko takmičenje, u organizaciji Sekretarijata za kulturu i sport Podgorice. Na tom takmičenju naša škola je učestvovala i postigla zapažene rezultate u sljedećim sportovima:

 • rukomet (učenici) – prvo mjesto, mentor Nenad Knežević;
 • rukomet (učenice) – prvo mjesto, mentori Ivan Terzić i Filip Jovićević;
 • košarka (učenici) – prvo mjesto, mentori Željko Milić i Stefan Varagić;
 • košarka (učenice) – prvo mjesto, mentori Mirjana Vujošević i Stefan Varagić;
 • mali fudbal (učenici) – drugo mjesto, mentori Aleksandar Gošović i Žarko Markuš;
 • mali fudbal (učenice) – drugo mjesto, mentori Sanja Matović i Filip Tomanović;
 • odbojka (učenici) – prvo mjesto, mentor Luka Velimirović;
 • odbojka (učenice) – prvo mjesto, mentori Marko Garčević i Marko Rajković;
 • miks stoni tenis – prvo mjesto, mentor Miroslav Radulović.

 

Naša škola je sa najviše prvih mjesta zaslužila prvo mjesto u sveukupnom plasmanu.                                               Atletsku sekciju vodio je profesor Ivan Raičević. Deset učenika naše škole sa profesorom učestvovalo je na Opštinskom takmičenju. Osvojili su prvo mjesto u ženskoj konkurenciji i treće mjesto u ekipnom plasmanu u muškoj konkurenciji. Na Opštinskom takmičenju ukupno je osvojeno šest zlatnih i tri srebrne medalje. Na osnovu ovih ostvarenih rezultata, naši učenici su stekli pravo učešća na Državnom takmičenju, gdje su osvojili jednu srebrnu i jednu bronzanu medalju, te četvrto i šesto mjesto.                                                              Na Državnom takmičenju održanom u organizaciji Crnogorskog školskog sportskog saveza, naši profesori i učenici osvojili su:

 • rukomet (učenice) – prvo mjesto, mentori Ivan Terzić i Filip Jovićević;
 • rukomet (učenici) – treće mjesto, mentor Nenad Knežević;
 • odbojka (učenice) – drugo mjesto, mentori Marko Garčević i Marko Rajković;
 • odbojka (učenici) – prvo mjesto, mentor Luka Velimirović;
 • košarka (učenice) – prvo mjesto, mentori Mirjana Vujošević i Stefan Varagić;
 • košarka (učenici) – prvo mjesto, mentori Željko Milić i Stefan Varagić.

U ovoj školskoj godini posebno smo ponosni na našu žensku rukometnu ekipu koja se plasirala na Svjetsko prvenstvo u rukometu za srednje škole. Prvenstvo je održano u Beogradu, a naše učenice su osvojile četvrto mjesto. Ekipu su vodili profesori Ivan Terzić i Aleksandra Ražnatović.                                                                             Prvu polovinu nove školske 2022/2023. godine takođe su obilježili značajni sportski uspjesi. Naši učenici i učenice, predvođeni profesorima fizičkog vaspitanja, na Opštinskom i Državnom takmičenju ostvarili su sljedeće rezultate:

 • košarka (učenice) ‒ prvo mjesto, mentorka Mirjana Vujošević;
 • košarka (učenici) ‒ drugo mjesto, mentor Željko Milić;
 • odbojka (učenice) ‒ prvo mjesto, mentor Marko Garčević;
 • odbojka (učenici) ‒ treće mjesto, mentor Luka Velimirović;
 • rukomet (učenice) ‒ prvo mjesto, mentor Filip Jovićević;
 • fudbal (učenice) ‒ prvo mjesto, mentorka Sanja Matović.

Povodom ostvarenih zapaženih rezultata na pomenutim takmičenjima, Uprava škole je svim učenicima i učenicama uručila zahvalnice.