Copyright 2021 - Custom text here

KORELACIJSKI ČASOVI IZ FIZIKE I BIOLOGIJE O NP „SKADARSKO JEZERO”

Primjena ključnih kompetencija u nastavi na temu NP „Skadarsko jezero”, daje mogućnost povezivanja različitih nastavnih predmeta. Poseban akcenat iz ugla fizike i biologije stavile su profesorice Suzana Vujošević i Marijana Laković.

Učenici su kroz istraživački rad i radne zadatke na času povezali karakteristike Skadarskog jezera sa endemičnim vrstama skrivenosjemenica, primjenu statike fluida i izračunavanje ukupnog i hidrostatičkog pritiska jezera, fenomen „oka” usljed kriptodepresije sa hidrostatičkim pritiskom i kvalitetom ribe.

 

"Nastava i učenje za 21. vijek" - Gimnazija "Slobodan Škerović"

▶️ Skadarsko, najveće jezero na Balkanu, Živku Nikoliću je bilo inspiracija za jedno od njegovih filmskih remek- djela "Čudo neviđeno", a profesoricama Marijani Laković i Suzani Vujošević za njihove zajedničke časove biologije i fizike. ▶️ Pogledajte šta su sve o jezeru naučili đaci gimnazije "Slobodan Škerović" u Podgorici.

Posted by Nastava i učenje za 21. vijek on Saturday, 20 November 2021
f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

[email protected];

[email protected];