U sali Sportskog i kulturnog centra Univerziteta Crne Gore, u utorak, 23. aprila, za starije osnovce i srednjoškolce održana je Konferencija o cyber nasilju pod nazivom „Nasilje je za slabe”.

Učenici prvog i drugog razreda naše škole, s profesoricom Mirjanom Đurović, prisustvovali su Konferenciji. Učenici su pratili dvije panel diskusije, koje su vodili istaknuti profesionalci iz institucija obrazovanja, policije i civilnog sektora, kao i učenica Gimnazije Varja Vukčević, kao predstavnica Unije srednjoškolaca. Iako je u pitanju poznata i bliska tema, učenici su aktivno postavljali pitanja i diskutovali o načinima prepoznavanja i otkrivanja različitih oblika ove pojave, načinima zaštite koje državne institucije mogu pružiti mladima, sankcijama predviđenim za počinioce i sl. Da bi preduprijedili Ili bar smanjili rizik od cyber nasilja, mladi su dobili i konkretne preporuke šta raditi i kako se ponašati dok koriste internet.