U okviru dvodnevnog seminara, podržanog od strane Ministarstva nauke, čuveni australijski „naučnik-nomad“ prof. dr Stuart Kohlhagen održao je u Gimnaziji „Slobodan Škerović” predavanja i radionice s gimnazijalcima i njihovim nastavnicima.

Na radionicama je učestvovalo 75 učenika, koji su radili matematičke i logičke zadatke, razgovarali o tome koji su načini rješavanja različitih problema.

Na radionicama za nastavnike bilo je 50 nastavnika koji su kroz interaktivni rad upoznati kako podstaći proces mišljenja kod učenika, kako pristupiti problemima, kojim metodama podstaći radoznalost, kreativnost, inventivnost, potrebu za eksperimentisanjem.

Plenarnom predavanju prisustvovalo je oko 110 nastavnika svih podgoričkih osnovnih i srednjih škola koji su se upoznali s inovativnim pristupima u formalnom i neformalnom obrazovanju koji podstiču vještine 21. vijeka, poput radoznalosti, kritičkog razmišljanja, rješavanja problema, fleksibilnosti i sl.