Pedagoško-psihološka služba, u saradnji sa Savjetom roditelja, treću godinu zaredom organizovala je Dane otvorenih vrata.

Tokom maja, u obje smjene, realizovani su javni časovi kojima su prisustvovali roditelji učenika.

Od 8. do 30. maja u Gimnaziji „Slobodan Škerović“ održano je 19 javnih časova. Odziv roditelja bio je zadovoljavajući, pa su prisustvovali časovima obaveznih i izbornih predmeta: crnogorski − srpski, bosanski, hrvatski jezik i književnost, matematika, fizika, engleski, italijanski, francuski i ruski jezik, biologija, istorija, geografija, etika, debata,  logika. Tokom ovih posjeta, roditelji su imali priliku da procjenjuju kvalitet znanja, kreativnost učenika, kvalitet nastave, posvećenost profesora i mnoge druge segmente školskog okruženja.

Vrijedi istaći da je času debate, profesorice Smilje Vukićević, prisustvovao i vremešni gospodin od 96 godina, bivši gimnazijalac.