У Гимназији „Слободан Шкеровић“ одржан је први јавни час из руског језика, који је водила професорица Андреа Медин. Тема часа је била: У свијету бројева.

Ученици наше школе, под надзором школске психилошкиње Тамаре Тањевић и педагогице Бранке Гојчанин, имали су прилику да кроз један крајње занимљив начин науче основне и редне бројеве. Професорица је час водила користећи пластичне киндер-кутијице које су криле датуме рођења најзначајнијих личности из свијета руске књижевности, гумену лоптицу којом су се ученици добацивали на начин што су промјеном броја у одговарајућем падежу исту могли добацити даље. На крају су сви имали прилику да уживају у сјајној презентацији, одговарајући на разне загонетке на тему бројева и учећи пословице о предметној теми.

Овакав вид наставних метода учинио је да дјеца максимално узму учешће у настави и савладају једну веома важну лекцију.

Один, два, три ... једва чекамо нови јавни час :)