Učenici i učenice SSŠ „Ivan Uskoković“ i Gimnazije „Slobodan Škerović"  prošli su dvodnevnu obuku za vršnjačke edukatore, koja je organizovana u okviru projekta „Crna Gora bez mržnje“. Uz detaljno razrađene akcione planove, i uz podršku NVO „35mm“ i Volonterskog kluba Gimnazije „Slobodan Škerović“, ovih 30 mladih ljudi će u svojim zajednicama pokrenuti akcije i dati svoj doprinos ideji svijeta bez mržnje. Obučeni su da efikasno prepoznaju i pruže zaštitu djeci i mladima protiv govora mržnje vršnjaka u školskom okruženju i na internetu.

Projekat „Crna Gora bez mržnje“prepoznat je i finansiran od strane Direktorata za mlade – Ministarstva sporta kao relevantan za ostvarivanje Godišnjeg plana Nacionalne strategije za mlade za 2017. godinu i sprovodi ga NVO „35mm“ u saradnji sa Volonterskim klubom Gimnazije „Slobodan Škerović“ iz Podgorice.