Ministarstvo zdravlja Crne Gore, ICT „Cortex”, Fond za inovacije CG, Inovaciono-preduzetnički centar „Tehnopolis” i Naučno-tehnološki park Crne Gore organizovali su u proteklom periodu hakaton u cilju poboljšanja promocije usluga u oblasti zdravstvenog turizma u Crnoj Gori.

Priliku da učestvuju na ovom takmičenju dobili su i gimnazijalci Uroš Radunović (IV-G), Alan Adžigić (IV-M) i Milica Milojković (III-M). Oni su, zajedno sa učenicima Srednje elektrotehničke škole Ivanom Radevićem i Reljom Đurovićem, činili tim koji je osmislio rješenje za postavljeni problem. Rješenje je podrazumijevalo kreiranje aplikacije koja bi pružala korisnicima informacije o destinacijama zdravstvenog turizma u Crnoj Gori. Na ovaj način naši učenici su još jednom pokazali znanje i kreativnost po kojima su prepoznatljivi.