Zahvaljujući međunarodnoj saradnji između Crne Gore i Austrije, našim učenicima pružila se jedinstvena prilika da upoznaju austrijski grad Gaflenc.

U Gaflencu je priređen prijem kod gradonačelnika, a zatim i fudbalski turnir, koji je bio povod putovanja. Učenici su posjetili kulturne znamenitosti ovog austrijskog grada, a imali su priliku i iskusiti planinarenje u zatvorenom prostoru. Iako nismo ostvarili značajne rezultate na turniru, naši fudbaleri su pokazali borbenost i vedar duh. Po završetku turnira i prijemu simboličnog pehara, izražena je želja da se opet susretnemo i sljedeće godine, sada već kao prijatelji. Ovo je bilo neprocjenjivo iskustvo, kako za učenike tako i za profesore, jer smo uspjeli da predstavimo Gimnaziju „Slobodan Škerović” na najreprezentativniji mogući način i u najboljem svjetlu.