U aprilu 2017. potpisan je memorandum o saradnji šest gimnazija iz regiona. Memorandumom su predviđeni različiti oblici saradnje, od učešća u zajedničkim projektima koje finansira EU, preko razmjene obrazovnih, kulturno-umjetničkih i sportskih sadržaja, kao i razmjena učenika i nastavnika. Naši učenici su već učestvovali na koncertu “Muzikom za novi početak”, održanom u Šestoj beogradskoj gimnaziji, 16. septembra, što je u skladu sa jednim od naših važnih ciljeva - uspostavljanje saradnje sa školama iste ili slične orijentacije.

Od 5. do 7. oktobra Gimnazija “Slobodan Škerović” domaćin je drugog susreta gimnazija iz glavnih gradova regiona – Obrazovanjem za region bez granica. Planiran je radni sastanak na temu: Predstavljanje obaveznih izbornih sadržaja i vannastavnih aktivnosti. U petak, 6. oktobra, u 10 h planiran je sastanak u  Zavodu za školstvo sa direktorom Zavoda i direktoricom Ispitnog centra na kojem će se razgovarati o dvije važne teme:

• Profesionalni razvoj
  • PISA testiranje iz ugla rukovodilaca.