Po treći put ove godine gimnazijalci su se okušali kao režiseri, scenaristi, kamermani, majstori svjetla i zvuka i tako okom kamere uobličili svoje stavove i doživljaje na zadatu temu. Prvi put, na Sajmu knjiga i obrazovanja, filmski su prikazali svoje utiske povodom književnih djela obrađivanih na časovima Crnogorskog-srpskog, bosanskog, hrvatskog jezika i književnosti; drugi put u okviru Dokuškole na Underhill festivalu na temu "Moj grad" i nedavno, pred sam kraj II klasifikacionog perioda, na temu "Empatija i poštovanje". Ova aktivnost realizovana je u sklopu Akcionog plana školskog tima Gimnazije „Slobodan Škerović“, tj. razvijanja demokratskih kompetencija u okviru projekta Evropske unije i Savjeta Evrope Horizontal facility for Wester Balkans and Turkey (Podsticanje demokratske kulture u školama Crne Gore). Inicijatorka i stručna koordinatorka rada naših filmadžija, prof. Gordana Vučinić, suočila je učeni-ke/-ce s njihovim doživljajem empatije i poštovanja u današnjem svijetu, ali i s njihovim značenjem uopšte. Tako su učenici I g, I k, III c i III e svojim kratkim filmovima osmislili jedno lijepo veče u Biblioteci Škole kada smo, ovim povodom, ugostili i predstavnika kancelarije Savjeta Evrope u Crnoj Gori, gdina Miloša Boškovića, bivšeg učenika naše škole.