Edukativno predavanje na temu „Otpad ‒ resurs koji treba iskoristiti”, za učenike Ekološke sekcije, održano je u petak, 30. oktobra, u biblioteci škole. Predavanje su realizovale mr Tatjana Miranović iz Sekretarijata za komunalne poslove Glavnog grada i Ivana Raičević iz preduzeća  Medix d.o.o. U uvodnom dijelu predavanja učenici su pogledali video-sadržaj o prednostima primarne selekcije, upravljanju komunalnim otpadom u Crnoj Gori i planu odvojenog sakupljanja, transporta i odlaganja komunalnog otpada. Tokom predavanja učenici su bili u prilici da se upoznaju sa značajem uspostavljanja primarne selekcije otpada na teritoriji Glavnog grada, postepenim mijenjanjem navika i prihvatanjem novih obrazaca ponašanja u pogledu pravilne selekcije i odlaganja otpada, kao i sa značajem razvijanja svijesti o uzročno-posljedičnoj vezi ponašanja zajednice, pojedinca i nastanka otpada.

Nakon predavanja učenici su aktivno učestvovali  postavljanjem pitanja, davanjem raznih prijedloga i preporuka. Planiran je nastavak saradnje sa školom, obilazak gradske deponije, Regionalnog reciklažnog centra i reciklažnih dvorišta.