Povodom Svjetskog dana zaštite životne sredine, u organizaciji Ekološke sekcije, održano je edukativno predavanje.

U uvodnom dijelu predavanja prof.  biologije Marija Kojić upoznala je učesnike s pojmom i značajem životne sredine, najčešćim oblicima zagađenja, kao i posljedicama zagađenja na životnu sredinu. Navela je i mjere zaštite od zagađenja, uz poruku da je podizanje ekološke svijesti jedno od ključnih rješenja ekoloških problema današnje civilizacije. Učenice I-I odjeljenja Milica Žižić i Bojana Žižić govorile su o zagađenju životne sredine na svjetskom nivou. Istakle su zemlje sa najvećom stopom zagađenja, uzroke,  posljedice zagađenja i mjere u cilju poboljšanja kvaliteta životne sredine. Učenica II-O Anika Vilotić posebno je istakla postojeće stanje i izazove u Crnoj Gori, buduće korake o održivom razvoju i institucije koje se bave zaštitom životne sredine.

Predavanje je dio aktivnosti Ekološke sekcije, kojom koordiniraju profesorice biologije Anica Medenica, Marija Kojić i Ljiljana Jovićević.