Učenica Gimnazije „Slobodan Škerović”, Sara Tadić osvojila je prvo mjesto na Državnim kvalifikacijama iz filozofije.
Kvalifikacije su ove godine održane onlajn.
Predsjednik komisije bio je dc. dr Bruno Ćurko sa univerziteta u Splitu.
Takmičenje se sastojalo, kao i uvijek iz dva dijela, pisanog i usmenog. Sara Tadić je imala najveći broj bodova na oba dijela takmičenja.
Drugo mjesto svojila je učenica Isidora Radunović iz Gimnazije „Niko Rolović” iz Bara.
Učenica Anđela Vučetić, iz SMŠ „Ivan Goran Kovačić”, koja je osvojila treće mjesto, takođe će učestvovati na Međunarodnoj filozofskoj olimpijadi u svojstvu moderatora kafea. Naime, crnogorskoj delegaciji na Međunardonoj filozofskoj olimpijadi ponovo je ukazana čast da njeni učenici vode filozofske kafee. Kvalitet je prepoznat.
Koordinator ovogodišnjeg takmičenja bio je Dragan Blečić, profesor filozofije i član Udruženja profesora filozofije.