U biblioteci Škole organizovana je dodjela evropska omladinske kartice (EYCA) učenicima prvog razreda.

Evropska omladinska kartica (EYCA) je jedina zvanična i besplatna benefit kartica, podržana od strane Ministarstva sporta i mladih, koja od 2018. godine doprinosi boljim uslovima života mladih, njihove mobilnosti, informisanju, umrežavanju s vršnjacima na lokalnom, nacionalnom i evropskom nivou.

Prisutne je pozdravila direktorica Gimnazije „Slobodan Škerović” Biljana Vučurović i istakla zadovoljstvo što su gimnazijalci još jednom imali privilegiju da uživaju u benefitima ovog korisnog projekta.

O dobrobitima ove kartice i njenom značaju govorili su Dragoslav Šćekić, potpredsjednik Vlade za demografiju i mlade i ministar sporta i mladih, prof. dr Anđela Jakšić-Stojanović, ministarka prosvjete, nauke i inovacija i mr Jugoslav Radović, izvršni direktor NVO Centar za omladinsku edukaciju i potpredsjednik Evropske omladinske kartičarske asocijacije.