Gimnazija „Slobodan Škerović“ je 11. oktobra 2024. godine bila domaćin radionice „Klopka digitalizacije: Digitalni svijet i mentalno zdravlje“. Ovaj događaj, koji je dio II Festivala mentalnog zdravlja u Crnoj Gori, realizovao je tim vršnjačkih edukatora „Glas učenika“ uz podršku NVO CAUZ. Radionici je prisustvovalo preko 100 učenika, uključujući učenike naše gimnazije, Gimnazije „Petar I Petrović Njegoš“ iz Danilovgrada, Srednje medicinske škole iz Podgorice i Srednje ekonomske škole „Mirko Vešović“.

Tokom interaktivnog predavanja, praktičnog rada i diskusije, učesnici su se bavili temama digitalne pismenosti i uticaja društvenih mreža na mentalno zdravlje. Mladi su uspješno  podstaknuti da kritički promišljaju izazove digitalnog svijeta i da odgovornije koriste digitalne tehnologije.