Nećemo čekati starost da naučimo istinu da se život sastoji od življenja, a da je ono istkano od svake sekunde, minuta, sata i beskrajne niti dobro proživljenog jednog dana.

Povodom 112. godina postojanja Gimnazije „Slobodan Škerović” danas je u svečanoj sali izveden umjetnički program „Carpe diem”, koji su izveli učenici i učenice: Ognjen Jokić, Marta Šćekić, Balša Božović, Sofija Kirsanov, Kosta Mićanović, Varja Vukčević, Damjan Lalović, Marija Ostojić, Petar Bojović, Ivona Popović, Aleksandar Kalezić, Jana Radunović, Anđela Marunović i članovi i članice školskog hora. Svečani program režirala je profesorka Gordana Vučinić prema sopstvenom tekstu Carpe diem, nastalom u sinergiji lične inspiracije i izabranih odlomaka iz umjetničkih tekstova Ep o Gilgamešu, Faust, J. V. Getea, Hamlet, V. Šekspira, Buka i bijes, V. Foknera, te poezije V. Vitmena, Lao-cea i ruske narodne lirike. Muzički dio programa pripremila je profesorka Darija Šćepanović, nastupajući i u svojstvu dirigentice i pijanistkinje. Solistički nastup imali su Jovan Aleksić, Minea Kapidžić i Gaja Barović, a nastupio je i školski rock bend Abyssia. Muzičku podršku glumcima i recitatorima pružili su Damjan Lalović za klavirom, izvodeći muziku iz Panovog lavirinta, iz filma La la land i II valcera Shostakovicha. Za kvalitet tona zaslužni su profesor Mladen Janković i učenici Balša Božović i Emilija Đurović. Elemente scenografije uradio je Boban Petrić. U svom obraćanju direktorica Gimnazije Zoja Bojanić-Lalović poručila je: „Mnogo je toga što nas čini ponosnim, ali nas i obavezuje da nastavimo da širimo najvažniju misiju – pedagošku. Ovo je vrijeme mladih ljudi i mi smo ti koji treba da ih podržimo da daju doprinos i u budućnosti. Carpe diem – ugrabi dan i budi čovjek.” Ministar Damir Šehović zaključio je svoje obraćanje prisutnima sljedećim riječima: „Veliko mi je zadovoljstvo što na putu vašeg samootkrivanja i usvajanja pravih vrijednosti imamo i podgoričku gimnaziju. Jer vama, draga djeco, koja imate privilegiju da u ovom zdanju boravite, s priličnom izvjesnošću mogu reći da imate značajne šanse da budete ne samo obrazovani, već i istinski srećni.”