Jevrejska zajednica Crne Gore već tradicionalno poziva našu školu da učestvuje u obilježavanju Dana sjećanja na žrtve holokausta.

U KIC-u „Budo Tomović”, 25. 1. 2019. godine priređen je program u kojem su učestvovali: predsjednik Jevrejske zajednice Crne Gore, ambasadorka Izraela u Crnoj Gori, rabin iz Izraela, predsjednik UBNORA i antifašista Nikšića, potpredsjednik SUBNORA i antifašista Crne Gore, profesorica istorije Vesna Kovačevi sa svojim učenicima: Damjanom Lalovićem, Jovanom Srbljanovićem, Ksenijom Vidaković, Unom Mugoša, Darijom Raičević, Ivom Vukčević i Nikolom Stankovićem. Profesorica Kovačević podsjetila je na sjećanje preživjelog logoraša iz Aušvica ‒ Eli Vizela, a đaci su čitali citate iz „Dnevnika Ane Frank”. Profesorica psihologije Biljana Babović sa svojim učenicima osvrnula se na psihološku perspektivu genocida i posljedice nedostatka reakcije na užas genocida.