Дан планете Земље, познат и као Интернационални дан мајке Земље, први пут установљен 1970. године, обиљежава се са циљем скретања пажње на горуће еколошке проблеме попут галопирајућег повећања нивоа загађења, дефорестације и глобалног загријавања.

Чланови Еколошке секције, у пратњи својих професора биологије Љиљане Јовићевић и Милорада Влаовића, у суботу 22. априла, обиљежили су овај важан датум учествујући у акцији чишћења парцела иза Толошке шуме, у непосредној близини рециклажног дворишта. Акцију „Земља вас воли, волите и ви њу” (са алтернативним насловима „La Terre t'aime! Aime-la en retour” и „Earth loves you, love it back”) организовали су Zero Waste Montenegro и Француска европска школа у Подгорици,  у сарадњи са школом QSI Montenegro и Гимназијом „Слободан Шкеровић”. Ученици су раздвајали отпад по фракцијама, али тек након што су напорним и благовременим радом уклонили крупни кабасти отпад. Тако је за све учеснике акције посао био сигурнији. На овај начин гимназијалци су још једном показали да знају да цијене различите културе кроз мултикултурални приступ и размјену искустава са ученицима других школа. Награду за специјалан труд добио је и наш ученик Владимир Вукчевић. Додатно, наши ђаци су уприличили кратко предавање о важности ливадског екосистема, објаснили начине сакупљања, идентификовања и хербаризовања прољећних цвјетница. Отпад је на крају, након разврставања, вагања и класификацје, упућен на рециклажно двориште.