Да Гимназија „Слободан Шкеровић” није препозната само по успјесима које њени ученици остварују на пољу науке и умјетности, још једном је постало јасно након достигнућа које су њени ђаци забиљежили на значајним спортским такмичењима.

На Општинском такмичењу, које је организовао Секретаријат за културу Главног града, Гимназија је проглашена за свеукупно најбољу школу на првенству, а резултати који су је препоручили за тако нешто су:

- прво мјесто у кошарци (м), ментор Жељко Милић;

- прво мјесто у кошарци (ж), менторка Мирјана Вујошевић;

- прво мјесто у одбојци (м), ментор Лука Велимировић;

- прво мјесто у одбојци (ж), ментор Марко Гарчевић;

- прво мјесто у рукомету (ж), ментор Филип Јовићевић;

- прво мјесто у стоном тенису (микс), ментор Мирослав Радуловић;

- прво мјесто у малом фудбалу (ж), менторка Сања Матовић;

- прваци у атлетици (микс), ментор Иван Раичевић.

Низ добрих резултата настављен је током децембра на Државном такмичењу које је организовао Црногорски школски спортски савез. И овдје је Гимназија проглашена за најбољу школу на првенству са укупно шест освојених медаља за:

- прво мјесто у рукомету (ж), ментор Филип Јовићевић;

- друго мјесто у кошарци (м), ментор Жељко Милић;

- прво мјесто у кошарци (ж), менторка Мирјана Вујошевић;

- треће мјесто у одбојци (м), ментор Лука Велимировић;

- прво мјесто у одбојци (ж), ментор Марко Гарчевић;

- прво мјесто у малом фудбалу (ж), менторка Сања Матовић.

Имајући у виду да су ученици овим резултатима на најбољи начин представили себе, али и васпитно-образовну установу из које долазе, директорица Биљана Вучуровић уручила је захвалнице ђацима за постигнућа током Државног такмичења. Том приликом она је захвалила професорима физичког васпитања, али иосталим колегама, на уложеном труду током рада са ученицима.

Гимназија још једном честита тимовима и њиховим менторима уз задовољство што смо и ове године исписали једну изванредну спортску причу.