Чланови Еколошке секције, уз подршку професора биологије Љиљанe Јовићевић и Милорада Влаовића, у сарадњи са школом QSI Montenegro и Француском школом, учествовали су у сриједу, 5. априла, у акцији чишћења плаже Чањ и класификовања плажног отпада. Том приликом ђаци су сакупљали и вагали отпад, те водили прецизну евиденцију о врсти и физичким карактеристикама загађујућег материјала. Сакупљени подаци биће дио научног рада mr. sci. Marine Fusco у вези са врстама отпада на црногорским плажама. На тај начин наши гимназијалци радили су на бољој будућности свих нас раме уз раме са ученицима из двије споменуте школе („For a better future without marine litter”). Сјајно су се показали и у сфери еко-новинарства. Анкетирали су и интервјуисали учеснике поменуте активности ̶ професоре, вође, координаторе, као и локално становништво. Тиме су активно помогли у сакупљању информација о поријеклу непрописно одложеног материјала и ставу становништва о тој теми. У наставку активности, ученици су се опробали и у умјетност која мора понекад пореметити мир како би скренула пажњу људима око нас. У овом сегменту гимназијалци су показали иницијативу и маштовитост креиравши инсталације које опомињу и освјешћују кроз упечатљив визуелни садржај. Идеја мултидисциплинарног приступа сложеном проблему плажног отпада, који комбинује научни, журналистички и умјетнички приступ, била је прилика за сарадњу, размјену искустава и дивно дружење међу ученицима.