Biti u Gimnaziji jeste privilegija. Provoditi vrijeme u njenom dvorištu prava je blagodet. Čuvamo što smo naslijedili, a posebno je zahtjevno održati i unaprijediti ljepotu realizovanog.

Ulazak u naše dvorište priziva utisak botaničke bašte kojoj se nadamo u našem voćnjaku iza škole. Višedecenijska stabla i nove stabljike  daju čaroliju koja je neprocjenjiva - hladovinu u podgoričkoj vrućini. Razne vrste biljaka krase prostor ispred Podgoričke gimnazije gdje se nalazi i naša česma.

Trud da se održi sve zelenim na višednevnim tropskim vrućinama  veliki je i zahtijeva predanost. Rad osoblja, briga, organizacija škole daju zajedno rezultat u njegovanoj prirodi čije slike Vam nudimo. Nesebično joj pružamo neophodnu njegu jer smo dio eko-sistema koji je naša velika kuća.

U periodu ljetnjeg odmora predstavljamo  snimke iz našeg dvorišta koje uvijek privlači poglede prolaznika.

ARBORETUM Biti u Gimnaziji jeste privilegija. Provoditi vrijeme u njenom dvorištu prava je blagodet. Čuvamo što smo...

Posted by JU Gimnazija "Slobodan Škerović" on Friday, 29 July 2022