Povodim Evropskog dana jezika, Aktiv engleskog jezika učestvovao je sa svojim učenicima u obilježavanju ovog važnog datuma. Pripremljeno je više kvizova, igara asocijaja i ilustracija koje je trebalo povezivati sa djelima poznatih pisaca. Kvizovi su imali različita pitanja na temu poznatih ličnisti, kao i važnih istorijskih i kulturnih događaja koji su se odigrali na tlu Velike Britanije. Učenici su pokazali zavidno intetesovanje i znanje u svim igrama i oblastima. U A smjeni smo imali učenika IVe3 odjeljenja, Andreja Šljivančina, koji je na gitari svirao čuvene numere britanskih popularnih izvođača poput Bitlsa, Springstena itd.

Na osnovu svega navedenog možemo zaključiti da je Evropski dan jezika bio veoma uspješan.