U subotu, 20. novembra, učenici Ekološke sekcije i Eko-odbora, u pratnji profesorica biologije Anice Medenice, Marije Kojić i Ljiljane Jovićević, odazvali su se na poziv NVO Mreža za omladinski aktivizam Crne Gore (MOACG) i učestvovali u ekološkoj akciji pošumljavanja Gorice, čiji je znatan dio zelenog fonda uništen u požarima tokom ljeta.

Učenici gimnazije su dali doprinos zaštiti životne sredine i revitalizaciji jednog od omiljenih predjela Podgorice. Vodeći se pravim ljudskim vrijednostima, pokazali su da razumiju značaj vannastavnih aktivnosti i dali odličan primjer koji treba slijediti. Zahvaljujemo Mreži za omladinski aktivizam Crne Gore na pozivu i izražavamo nadu da će sličnih aktivnosti biti više u narednom periodu.