ПРВИ ПЛОДОВИ У ШКОЋЊАКУ

Након интензивних радова у шкоћњаку, ђаци и сви запослени у Гимназији могли су да пробају и прве плодове. Ученици наше школе Маша Бољевић, Лана Гечевић, Марија Ковачевић, Анђела Перазић, Ђина Шишевић, Петар Табаш, Борис Мугоша, Матија Бајић, Матија Ђукић, Тихомир Миладиновић и Раде Уљаревић, заједно са својим професорицама Аницом Меденицом, Љиљаном Јовићевић и Јелом Зечевић, дали су значајан допринос у одржавању воћњака. Уз подршку техничког особља, редовно су наливали воћке, уклањали траву око садница и скупљајући отпад одржавали простор чистим. У лијепој атмосфери и дружењу, ђаци су стекли практичне вјештине које су неопходне у воћарству и схватили предности и значај коришћења органских производа.