Пријава на Конкурс за упис подноси се 27, 28. и 29. јуна 2022. године (од 0 до 24 часа) и 30. јуна 2022. године (до 15 часова). Послије назначеног рока није се могуће пријавити. Пријава се подноси електронски на адресу www.upisi.edu.me. Ученици који први пут користи апликацију за упис претходно треба да се региструју. Како је за ученике који конкуришу за упис у спортска одјељења неопходно доставити потврде због бодовања, а у складу са критеријумима за упис (вредновање спортских успјеха, односно учешћа на националном спортском такмичењу и на националном школском такмичењу врши се на основу потврде клуба, односно школског друштва; вредновање учешћа за националну репрезентацију или у националном шампионату у одређеном спорту, који је на програму Олимпијских и Параолимпијских игара, врши се на основу потврде спортског савеза за појединачни спорт), комисија ће за ове кандидате радити у периоду од 8 до 12 часова, од 27. до 30. јуна. Док ученик не достави потврде о постигнутим спортским резултатима неће бити рангиран на прелиминарним ранг листама за спортско одјељење опште гимназије. Уписна комисија ће пружити подршку и онима који имају проблема са онлајн пријавама.

Школске 2022/2023. године, Гимназија ће уписати:
1) једанаест одјељења опште гимназије, тј. 308 ученика;
2) три одјељења опште гимназије са наставом на енглеском језику из предмета физика, биологија, историја и математика, тј. 84 ученика;
3) једно одјељење математичке гимназије, тј. 28 ученика; 4) једно одјељење филолошке гимназије, тј. 28 ученика;
5) једно спортско одјељење опште гимназије, тј. 28 ученика.

Информације о конкурсу можете наћи и на линку у наставку https://www.gov.me/cyr/clanak/konkurs-za-upis-ucenika-u-prvi-razred-srednjih-skola-za-skolsku-2022-2023-godinu