Тим за каријерну оријентацију, који чине професорица философије Смиља Вукићевић, професорица књижевности Маја Секуловић и педагогица Вања Ракочевић, наставља са спровођењем планираних активности.

У склопу РЕАЛНИХ СУСРЕТА – представљања професија – у сриједу, 2. 3. 2022. године у 11.30 х, у свечаној сали Школе, угостићемо мр Стефана Булатовића, преводиoца.

Стефан Булатовић рођен је у Подгорици, гдје је завршио основну школу и Гимназију „Слободан Шкеровић”. На Филозофском факултету Универзитета Црне Горе стекао је диплому основних студија енглеског језика и књижевности, а затим и степен специјалисте (наставни смјер). Даље усавршавање наставио је на Институту за стране језике, гдје је завршио специјалистичке студије преводилаштва. Магистрирао је на Универзитету у Гронингену у Холандији, гдје је као добитник стипендије JoinEU-SEE похађао двогодишњи истраживачки мастер из лингвистике. Тренутно ради на изради доктората на Универзитету Црне Горе из области језичке политике. Радни ангажман започео је на Универзитету Црне Горе, гдје је као сарадник у настави више година изводио вјежбе из енглеског језика струке, превођења и лингвистике. Осим наставе, од почетка каријере ради као преводилац. Био је ангажован на неколико преводилачких пројеката од државног значаја, међу којима се издвајају превођење правне тековине ЕУ и одговора на Упитник Европске комисије. Након положеног испита у Министарству правде, постављен је за тумача за енглески језик. Поред тога, више од четири године радио је у канцеларији УНХЦР-а као сарадник за комуникације и јавно информисање. У посљедњим годинама је ангажован у невладином удружењу Biciklo.me, гдје заједно са тимом заговара одрживе видове превоза у Подгорици и шире.