Гимназија обавјештава ученике да ће у сриједу, 19. октобра, у 13 часова у библиотеци школе бити организована „Тинкер радионица” посвећена међународном такмичењу „Дабар”. Радионицу ће  водити Горан Шуковић, амбасадор и промотер такмичења, и Јелена Милојковић, представница НВУ „Тинкер”.

Међународно такмичење „Дабар”, које се први пут организује у Црној Гори, замишљено је као један вид надметања у коме учесници рјешавају дванаест задатака које су припремили математичари и информатичари из земаља у којима се такмичење одржава. Такмичење је посвећено рачунарству и информатици.

Право да учествују у категорији гига дабар имају ученици другог, трећег и четвртог разреда без обзира на оцјену из математике и програмирања, досадашње знање програмских језика или специфичних софтверских алата.

Додатне информације можете наћи на www.dabar.me, званичној страници овог такмичења у Црној Гори.