Тим за каријерну оријентацију обавјештава ученике да је на дигиталној интернет платформи отворен трећи виртуелни сајам образовања „На који ћеш факс?”. На платформи је представљено више од 200 високошколских установа из Црне Горе и земаља из региона (Босне и Херцеговине, Хрватске, Сјеверне Македоније, Словеније и Србије).

Ученици могу да се информишу о условима уписа, студијским програмима и директно комуницирају са представницима високошколских установа и на тај начин буду обавијештени о могућностима за даље школовање и академској будућности. Поред основних информација, ученицима се пружа прилика да постављају питања, размjењују искуства и дискутују о студирању и развоју будуће каријере (интерактивни четови, вебинари, радионице, поткасти и наградне игре).

Виртуелни сајам образовања је отворен до 1. октобра. Линк помоћу ког се може приступити дигиталној платформи је www.nakojicesfaks.com. Регистрација није обавезна, а улаз је потпуно бесплатан са свих типова мобилних телефона и рачунара са интернет конекцијом.