Програм могу похађати ученици у другом и трећем разреду средње школе који су међу 10 одсто најбољих у разреду,  који одлично говоре и пишу енглески језик,  те желе да студирају у САД.

Сви заинтересовани ученици могу да се јаве путем електронске поште Ova adresa e-pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli. или могу да преузму и попуне формулар који је у прилогу. Поред апликационог формулара, потребно је послати и копије свједочанстава из ранијих разреда средње школе и препоруку професора.

Програм званично почиње 15. новембар 2021. и биће обиљежен свечаним пријемом.

ПОЗИВ ЗА УЧЕШЋЕ У EDUCATIONUSA КЛУБУ Гимназија позива све заинтересоване ученике који испуњавају услове програма да се до сриједе, 10. новембра, пријаве за учешће у EducationUSA клубу. EducationUSA клуб за талентоване ученике осмишљен је по глобалном моделу који се успјешно реализује у земљама у региону и широм свијета. Циљ програма је да се најбољим и најспособнијим ученицима помогне да се припреме за пријем на америчке универзитете. Поменути програм траје од 12 до 18 мјесеци и састоји се од предавања, радионица, семинара и волонтерских акција током којих ученици стичу неопходна знања за успјешно полагање потребних тестове, одабир одговарајућих универзитета, уобличавање апликација и боравак у новој средини. Програм могу похађати ученици у другом и трећем разреду средње школе који су међу 10 одсто најбољих у разреду, који одлично говоре и пишу енглески језик, те желе да студирају у САД. Сви заинтересовани ученици могу да се јаве путем електронске поште podgorica@educationusa.org или могу да преузму и попуне формулар који је у прилогу. Поред апликационог формулара, потребно је послати и копије свједочанстава из ранијих разреда средње школе и препоруку професора. Програм званично почиње 15. новембар 2021. и биће обиљежен свечаним пријемом.

Posted by JU Gimnazija "Slobodan Škerović" on Friday, 29 October 2021