Upis učenika u I razred obaviće se od 29. juna do 2. jula.

Prijava na Konkurs podnosi se 29. i 30. juna i 1. jula 2020. godine (tokom 24 sata) i 2. jula 2020. godine (do 15 sati). Poslije naznačenog roka nije se moguće prijaviti.

Prijava na Konkurs podnosi se elektronski na adresu www.upisi.edu.me. Učenik/Učenica koji/koja prvi put koristi aplikaciju za upis prethodno treba da se registruje.

Kako je za učenike koji konkurišu za upis u sportska odjeljenja neophodno dostaviti potvrde zbog bodovanja, a u skladu s kriterijumima za upis (vrednovanje sportskih uspjeha, odnosno učešća na nacionalnom sportskom takmičenju i na nacionalnom školskom takmičenju vrši se na osnovu potvrde kluba odnosno školskog društva; vrednovanje učešća za nacionalnu reprezentaciju ili u nacionalnom šampionatu u određenom sportu koji je na programu Olimpijskih i Paraolimpijskih igara vrši se na osnovu potvrde sportskog saveza za pojedinačni sport), komisija će za ove kandidate raditi u perodu od 8 do 12 sati, od 29. juna do 2. jula.

Ova komisija će pružiti podršku i onima koji imaju problema s online prijavama.

Školske 2020/2021. Gimnazija će upisati:

1) Opšta gimnazija – 10 odjeljenja 280 učenika

2) Opšta gimnazija sa nastavom na engleskom jeziku iz predmeta fizika, biologija, istorija i matematika – 3 odjeljenja 84 učenika

3) Odjeljenje matematičke gimnazije – 1 odjeljenje 28 učenika

4) Odjeljenje filološke gimnazije – 1 odjeljenje 28 učenika

5) Odjeljenje sportske gimnazije – 2 odjeljenja 56 učenika

Više informacija o obaveznim izbornim predmetima možete da vidite klikom ovdje.