Klub Inoškolci organizuje u Podgorici panel „Uloga mladih u društvu”, u Gimnaziji „Slobodan Škerović“, u ponedjeljak, 24. maja 2021. godine s početkom u 10.30 sati i trajaće oko dva sata.

Tema panela je promocija omladinskog aktivizma i afirmacija vrednovanja i poštovanja kulturne raznolikosti. Učešće u diskusiji podrazumijeva i izradu projektnog zadatka, koji će doprinijeti proširivanju znanja, ali će ujedno biti i prilika da upoznate vršnjake iz cijele Crne Gore. Takođe, pripremili smo i druge aktivnosti za ovaj događaj.

Pozivamo SVE SREDNJOŠKOLCE CRNE GORE da učestvuju u panel-diskusiji.

Rok za prijave je  petak, 19. maj, u 19 sati.

S obzirom na to da se mora obezbijediti poštovanje epidemioloških mjera, broj učesnika je ograničen.

Detaljnije...

Srednjoškolci će raditi u 3 grupe (zajedno s timom Inoškolci) podijeljene po  regijama (sjeverna, centralna i južna). U svakoj grupi će biti koordinator, koji je član tima Inoškolci, kako bi ste uspješnije sarađivali.

Na raspolaganju ćete imati dovoljno vremena da pripremite svoje izlaganje za panel. U prezentaciji i izlaganju ćete imati priliku da obradite sljedeće stavke:

1. Najljepši biseri prirode u vašoj regiji
  2. Znamenitosti i kulturna baština
  3. Simbol multikulturalnosti
  4. Simbol multikonfesionalnosti
  5. Specifičnosti regije
  6. Afirmacija kritičkog razmišljanja i razvoja mladih
  7. Dobri primjeri i unapređenje omladinskog aktivizma
  8. Prijedlozi za omladinske projekte u oblasti ekologije, kulture, afirmacije interkulturalnog društva.