Ujedinjeni svjetski koledži, u saradnji s Ministarstvom prosvjete, ponudili su tri stipendije za III i IV razred gimnazije/srednje škole u školskoj 2018/2019. i 2019/2020. godini. Gimnazija „Slobodan Škerović” može predložiti 2 učenika drugog razreda, koji bi konkurisali da III i IV razred završe na nekom od Ujedinjenih svjetskih koledža (Italija − Duino, BiH − Mostar i Njemačka − Frajburg).

Zainteresovani učenici prijave mogu predati školskom pedagogu najkasnije do 23. februara 2018. godine, do 18 sati. Komisija sastavljena od članova nastavničkog kolektiva razmotriće prijave kandidata i izvršiti izbor dva učenika za dalji proces selekcije koju vrši kompetentna služba Ministarstva prosvjete.

Za sve dodatne informacije o uslovima konkursa možete se obratiti školskom pedagogu/psihologu.